W latach 1980-2007 Dyrektor Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.
Urodził się w 1944 roku w Warlubiu na Kociewiu. Studiował etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zaraz po studiach w roku 1967 rozpoczął pracę w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Od samego początku zajął się tematyką budownictwa ludowego włączając się twórczo w prace powstającego pod kierunkiem Jana Rompskiego Parku Etnograficznego. Prowadził badania terenowe w wielu regionach etnograficznych: na Kujawach, Pałukach, ziemi chełmińskiej, Kaszubach, Kociewiu, Borach Tucholskich. Żuławach. W Muzeum pełnił z czasem funkcje kierownika Działu Budownictwa Ludowego i wicedyrektora ds. naukowych. W latach 80. doprowadził do wyremontowania dwóch spichlerzy na ul. Rabiańskiej, gdzie zostały umieszone magazyny zbiorów oraz pracownie. W latach 90. stworzył plany rozbudowy Parku Etnograficznego w Toruniu i Parku Etnograficznego w Kaszczorku. Współpracował przy powstaniu Parku Etnograficznego w Kłóbce – Oddziału Muzeum Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku, a także służył cenną radą wielu ośrodkom muzealnym północnej Polski. Był autorem lub współautorem kilkudziesięciu artykułów dotyczących architektury ludowej oraz muzealnictwa.
Uczestniczył w działalności kilku towarzystw branżowych. Od roku 1967 był członkiem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, gdzie w latach 1992-1996 pełnił funkcję wiceprezesa. W latach 1997-1998 był jednym z założycieli Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce, gdzie przez kilka kadencji był członkiem zarządu. Z kolei w Związku Muzeów Polskich pełnił funkcję wiceprezesa i członka zarządu. Był powołany w skład wielu rad muzealnych, zwłaszcza muzeów na wolnym powietrzu.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką „Za Opiekę nad Zabytkami”, odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” oraz Medalem im. Izydora Gulgowskiego.
Muzeum Etnograficzne w Social Mediach