Z ogniem na ryby - Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Ości do połowu ryb

Czym są ości? Do czego służyły kagańce? Jak w łowieniu ryb pomagał ogień? Na te pytania odpowiada nasza niewielka ekspozycja, którą w czerwcu obejrzeć można na terenie Parku Etnograficznego.

Ekspozycja przygotowana przez Dział Rybołówstwa i Zajęć Wodnych naszego muzeum opowiada o jednej z najstarszych metod chwytania ryb przy pomocy narzędzi kłujących (ościeni) oraz połowie ryby nocą przy wykorzystaniu blasku ognia.

Wystawę „Z ogniem na ryby” obejrzeć można w Spichlerzu na terenie skansenu w ramach biletu wstępu do Parku Etnograficznego. Prezentacja dostępna do 31 lipca.

Autorzy: dr Artur Trapszyc, Dorota Kunicka

Instytucja kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Facebook - otwiera się w nowej karcieFacebook - otwiera się w nowej karcieInstagram - otwiera się w nowej karcieLinkedIn - otwiera się w nowej karcieTwitter (X) - otwiera się w nowej karcie © 2026 Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Projekt i wykonanie: Hedea.pl