Etnonarracje – Mistrz Limont
03.02.2021
Zapraszamy na czteroodcinkowy podcast „Mistrz Limont” przygotowany w cyklu „Etnonarracje”. Z kuratorami naszej najnowszej wystawy czasowej „Ceramika Jana Limonta” – Grażyną Szelągowską i Jarosławem Pawlikowskim z Działu Gospodarki i Rzemiosł – rozmawia Olga Kwiatkowska z Działu Edukacji.
Podcasty dostępne są na stronie http://etnomuzeum.pl/galeria/dzwieki/ oraz na muzealnych profilach w najpopularniejszych serwisach streamingowych:
https://bit.ly/AnchorMET
https://bit.ly/SpotifyMET
https://bit.ly/GooglePodcastsMET
https://bit.ly/ApplePodcastsMET
http://bit.ly/YouTube_MET
Etnonarracje – Mistrz Limont (cz. 1) – Okres wileński
W pierwszej części podcastu wyjaśniamy skąd wziął się pomysł na wystawę „Ceramika Jana Limonta”, przedstawiamy życiorys mistrza związany z międzywojennym Wilnem, opowiadamy o odkrywaniu życiowej pasji i pierwszych sukcesach garncarza.
Etnonarracje – Mistrz Limont (cz. 2) – Okres toruński
W części drugiej podcastu “Mistrz Limont” (przygotowanego w cyklu “Etnonarracje”) przedstawiamy losy rzemieślnika, artysty w PRL-owskich realiach Torunia, opowiadamy o cierpliwym, ale zdecydowanym dążeniu Limonta do celu i o wybuchu mody na jego ceramikę.
Etnonarracje – Mistrz Limont (cz. 3) – Kształty i barwy
W trzeciej części podcastu “Mistrz Limont” skupiamy się na warsztacie i specyfice pracy garncarza, prezentujemy spektrum jego wyrobów, próbujemy też niemożliwego – opisania migocącej palety barw jego ceramiki.
Etnonarracje – Mistrz Limont (cz. 4) – Muzealna narracja
W ostatniej części podcastu “Mistrz Limont” prezentujemy kolejne wątki związane z garncarstwem Limonta, rozmawiamy o edukacyjnych walorach wystawy oraz o ciekawych środkach wyrazu zastosowanych na ekspozycji, a także o pracy w muzealnym duecie.
Muzeum Etnograficzne w Social Mediach